
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 9.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Operating Supply Current | 100 µA |
| Max Supply Current | 100 µA |
| Data Rate | 32 Mbps |
| Nominal Supply Current | 100 µA |
| ESD Protection | Yes |
| Number of Drivers | 4 |
| Number of Transmitters | 4 |
Stock: 1278
Distributors
pcbx
Unit Price$1.10115
Ext.Price$1.10115
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.10115 | $1.10115 |
| 10 | $0.80107 | $8.01070 |
| 25 | $0.73182 | $18.29550 |
| 50 | $0.69002 | $34.50100 |
| 100 | $0.65060 | $65.06000 |
| 300 | $0.60732 | $182.19600 |
| 500 | $0.56692 | $283.46000 |
| 1000 | $0.52920 | $529.20000 |
